שאלות | kyBoot Israel

הערה בדבר אי נוחות ראשונית

נעל נעלי kyBoot מעמלים את שריריכם ומשפרים את הקואורדינציה. נעילת ה-kyBoot משנה את הכוחות הפועלים על הרצועות, הגידים, השרירים והמפרקים. יש לכך השפעה חיובית על היציבה וההליכה שלכם. בתקופת המעבר הזאת עלולים אנשים מסוימים לחוות תגובות כמו כאב ודלקת. במקרים כאלה, יש לנעול את ה-kyBoot שלכם לזמנים קצרים בכול פעם, אך עדיף כמה פעמים ביום. אחרי כמה ימים ניתן לעלות לשעה-שעתים ביום. בתום כמה שבועות רוב הלקוחות נועלים את ה-kyBoot שלהם כנעלי יומיום נוחות. אם הרופא שלכם לא ממליץ על נעלי kyBoot או אפילו מתנגד להן, אנו ממליצים שתפנו אותו או אותה אלינו כדי שהמומחה שלנו לביומכניקה או רופא מומחה יסבירו להם את עקרונות המכנותרפיה של פיתוחי חברת kybun.

הסיבה למורטון נוירומה היא היצרות מכנית של אחד או יותר מהעצבים שבין העצם המטטרסלית. הדבר גורם לכאבים ונימול באזור המטטרסלי. חולים רבים סובלים מפלטפוס. קשת כף הרגל שטוחה, העצבים בכף הרגל פחות מוגנים ולכן מופיעים הסימפטומים. כיום ידוע שקשת כף הרגל לא נתמכת רק בעזרת הגידים. לשרירי כף הרגל תפקיד מכריע. משום כך נעלי KYBOOT ממומלצות במיוחד לסובלים ממורטון נוירומה. בנעלי KYBOOT כף הרגל חופשיה ויכולה לנוע בכול הכיוונים. מצב זה מעמל את שרירי כף הרגל באופן אוטומטי רק מעצם ההליכה בנעליים. האימון מחזק ומשפיע לטובה על קשת כף הרגל ומשחרר את הלחץ על העצבים.
צריך להבין שנעלי קיבוט אינן מחוללות ניסים. לפעמים לוקח שבועות או חודשים עד שתחושת השריפה נעלמת. ועוד, איננו יכולים להבטיח שנעלי קיבוט יעזרו תמיד כמו שהרופאים אינם יכולים להבטיח ריפוי לכול אחד. תחושת השריפה לא נגרמה מהנעליים, היא תוצאה של כפות רגליים חלשות. אנו חושבים שהשריפה בכפות הרגליים מעידה על מחלה כמו סוכרת או רגישות קיצונית בכפות הרגליים והרגליים כמו בעיה בוורידים. לעיתים נעלי קיבוט חושפות בעיות שהלקוח לא הרגיש או היה מודע להן עד כה.אני ממליצה לנסות את "הליכת האינטרוואלים" של קיבאן יש שני סוגים של הליכה באינטרוואלים בשיטה של קיבאן. בחלק המהיר והאינטנסיבי יותר המערכת הקרדיווסקולרית מופעלת והשרירים משתחררים. בחלק המנוחה האיטי הולכים לאט מאוד ומשפרים את שיווי המשקל ומאזנים את הדופק. כל אינטרוואל נמשך 15 שניות. השרירים הקטנים העמוקים מופעלים ומתורגלים. זה אמור להאיץ את הסתגלות כפות הרגליים לנעלי קיבוט
קיבוט והחלפת מפרק ירך: תוכל לנעול את נעלי קיבוט אחרי ניתוח החלפת מפרק הירך. תזכה לאפקט חיובי על גופך. אלה ההשפעות של נעלי קיבוט על הירך שלך: הנעליים סופגות את ההלם שפוגע במפרקים. זה נוח ומשמר את מפרק הירך, במיוחד אחרי ניתוח או כשיש כאבים. הנעליים מחזקות את השרירים המייצבים העמוקים ומשפרות את פרופריאופציה. הדבר מביא לעמידה בטוחה יותר ואיזון טוב יותר שמקלים את העומס על מפרקי הירך. הגוף מתיישר בגלל התנועתיות המוגברת של כף הרגל, הירך נמתחת והעומס על מפרק הירך מתאזן על ציר התנועה יותר בעדינות. לא רק שרירי הייצוב העמוקים מקבלים אימון אלא גם שרירי הירך ומרכז הגוף. הדבר משפר את איזון הירך ולכן השתל משתמר ומחזיק מעמד יותר זמן.
האם נעלי קיבוט מחליקות והאם הן עוזרות בבעיות של דליות ברגליים? נעלי קיבוט מעולות לצרכים שלך. רבים מלקוחותינו הם שפים והמשוב שאנו מקבלים מהם חיובי מאוד. סוליית קיבוט מעניקה תחושת ביטחון מעולה אפילו על משטחים רטובים. עבודות הכרוכות בעמידה במשך יום שלם הינם הסיבה העיקרית לכאבי גב ובעיות של דליות ברגליים. השרירים מתחילים להתכווץ ולהגביל את זרימת הדם. נעלי קיבוט סופגות את הזעזוע שבכול צעד ועוזרת לשרירי כף הרגל והרגל להשתחרר. בינתיים, בגלל הסוליה הרכה והאלסטית שרירי הרגליים מקבלים סטימולציה. הדבר גורם לשיפור בזרימת הדם ומפחית את הדליות ברגליים.
Usually patients suffer from a "hyper-lordosis" and not the contrary. You can tell your customer that he should try the kyBoot anyway. The natural lordosis helps the spine to absorb shocks and stabilize the torso. Without the lordosis the risk for low back pain or a herniated disk is much higher. The kyBoot will help to prevent injuries and pain. The soft sole helps to absorb shocks and makes walking much more comfortable. In addition the lack of lordosis points to weak low back muscles. The kyBoot with its soft "walk on air" sole helps to strengthen again the muscles in foot knee and back to improve stabilization and decrease the pain
השינוי מתבטא בכך שאנשים בעלי רגליים שטוחות יכולים לעמוד בנעלי kyBoot זמן ארוך יותר מאשר בנעלים רגילות. בהתחלה מומלץ לעמוד באופן מודע יותר: להעביר את המשקל מרגל לרגל (לצעוד במקום) או לצעוד צעד, שניים קדימה ואחורה מתוך שימת לב להימנע מקריסת כף הרגל. הדבר עוזר לאדם לעמוד בכוונה מעט על העקב בזמן ההפניה. תרגול קבוע, 2-3 שעות ביום בשילוב של עמידה במקום העבודה, למשל, יעזור לשפר את מצב הרגליים אפילו עד למצב "נורמלי".

Irene was recommended to us by a friend/customer who benefitted from wearing the kyBoot. Irene has been to many doctors, orthopedists, nerve specialists, has tried Traditional Chinese Medicine, but no one and nothing could help her. She bought many shoes but none could relieve her pain. She walks with her back arched because she feels pain in her back & right foot; her right foot can’t land properly, and kind of slants to the side. She walks very slowly and it is painful just looking at her! Even after putting on kyBoot, she was afraid and dared not walk, due to the "imbalance" feeling. I had to hold her arm & encourage her to walk round the shop. She felt unsure. I lent her a pair of samples to use for the time being. I told her to wear kyBoot every day, slowly increase time of wearing. She appreciated our concern and hopes kyBoot can help her. Enclosed is an MRI report she sent me. I feel her pain and wish we could do something. Is there any advice that you could give her? Perhaps kyBoot cannot heal her of whatever medical condition she may have, but at least we could let her know how it can eliminate/relieve her pain or help in her walking. In Irene’s case, I would begin with the kyBounder, our soft, springy mat. Standing on the kyBounder strengthens her foot muscles even more than with the kyBoot. With the 3 exercises, www.kybun.ch/en/videothek/kybun-uebungen.html, she should relax her muscles in between exercises, if she begins to tire. She can hold onto a chair and concentrate on her foot position and weight distribution, which should be balanced out. The kyBoot can relieve her of much of her pain in her everyday. As the kyBoot sole is soft, the shocks from the floor get absorbed and this will give Irene a much better feeling when walking. It is a normal reaction that she is unsure in the kyBoot at the moment, because she is afraid of the pain that walking could cause. Once she finds the courage to put more and more weight on the right foot, and if this doesn’t hurt as much as usual, she will automatically begin to walk more naturally. As a result she will also have strengthened her deep stabilizing back muscles, which should relieve some, if not most of her back pain. After some weeks of walking regularly with the kyBoot, she should also feel much more secure because her stabilizing foot muscles will have gotten stronger. Standing on the kyBounder or walking in the kyBoot should never be more painful than what she experiences with her other shoes! After some weeks she should feel a noticeable improvement or rather pain reduction. Whenever Irene feels tired or unwell, she should take a short break until she feels ready for the kyBoot/kyBounder again.
יבלות ושלפוחיות נגרמות כאשר מניחים עומס יתר על חלק מסוים בכף הרגל. ב-kyBoot הלחץ מחולק באופן שווה על כל כף הרגל. כמעט כל הלקוחות מדווחים על היעלמות יבלות ושלפוחיות (במיוחד בקדמת כף הרגל) העור שלהם הופך לעדין יותר. "עיקרון הפיצוי המגונן" יכול לגרום להופעת יבלות או שלפוחיות בחלקים בכף הרגל שבעבר לא סבלו מהן. זה קורה משום שנעלי kyBoot מאזנות את תנוחת הפיצוי המגוננת ושמות לחץ שווה על כל המפרקים ומשחררות עומס מאחור. עם זאת, בו זמנית הלחץ הזה משתחרר מהצד שהתרגל אליו ויותר לחץ מופעל על הצד שקודם הגן על היציבה. הלחץ הנוסף הזה על כף הרגל במקום שקודם היה מוגן עלול, באופן זמני, לגרום ליבלות או שלפוחיות על הרגל. אחרי כמה חודשים כל המערכת נכנסת לאיזון חדש, היבלות ייעלמו או לא יופיעו מחדש אם תסירו אותן. יבלות יכולות להופיע בהתחלה. אם הן מופיעות אנו ממליצים להשתמש באגד מדבק המיוחד למטרה זו.
קניתי זוג נעלי kyBoot לפני זמן מה (ואני מרוצה מאוד). למרות גילי הצעיר אני סובלת מדליות ברגליים ולעיתים הרגלים שלי כבדות ולכן קניתי את נעלי kyBoot. תופעת הרגליים הכבדות נעלמה אבל מזה כמה ימים יש לי כאבים בצוואר ונראה שזה מתגבר. הצוואר שלי חורק כשאני נעה. היום גם היה לי כאב ראש. מה עלי לעשות? האם עלי להפסיק לנעול את נעלי kyBoot שלי? האם יתכן שבעיה (שנגרמה בעקבות מכה בצוואר) שלא טופלה לפני 4 שנים (אולם נעלמה מעצמה מאז) התעוררה מחדש בגלל הנעלים? כן. זה בדיוק כמו שתיארת. אחת התופעות הראשוניות בנעלי kyBoot עלולה להיות חשיפה של מקומות חלשים במפרקים בגופך – במקרה שלך בעיות בצוואר – כבשעה שהנעלים מפעילות את בסיס גופך, קרי: כפות הרגליים. בטווח הארוך זה מחזק את הבסיס, קבוצות שרירים שונות ואת כול הגוף כולו, אבל בהתחלה ייתכנו תגובות. המשיכי לנעול את נעליך לזמנים קצרים בהתחלה, עדיף כשאת יוצאת לצעידה. כשאת עומדת עלייך להמשיך ולהניע את רגלייך בתנועות עדינות. נעלי את kyBoot שלך לעיתים קרובות אך לא לזמנים ארוכים.
האם ידוע שלנעלי kyBoot יכולה להיות השפעה חיובית על הצרות תעלת השדרה או שהשפעתן שלילית? אני צעירה ב-20 שנה מכדי לסבול מהתופעה אבל הנירולוג שלי אומר לי שרבים הסיכויים שאני סובלת מהיצרות בתעלת השדרה (אין לי כאבים, רק סימנים של שיתוק במקרים של מאמץ יתר). אני מחפשת שיטה יעילה לאימון ולחיזוק הגב שלי. נעלי kyBoot ומזרון kyBounder הינם מכשיר אימון אידיאלי לעבודה על השרירים המייצבים העמוקים. הדבר נכון גם לגבי הסובלים מהיצרות של תעלת השדרה. עם זאת, חשוב שתזכרי כמה נקודות. אנשים הסובלים מהצרות בתעלת השדרה לרוב מתמודדים איתה על ידי רכינה קדימה, מעט בהתחלה ואז באופן ניכר יותר. זו תגובה טבעית להימנעות מכאב וסימנים של שיתוק, משום שהתנוחה הזאת מרחיבה לרגע את תעלת השדרה. עם זאת במשך הזמן תגובת הגוף הזאת הופכת לחיסרון, התנוחה אינה נכונה וגורמת ללחצים, חסימות ובהמשך אפילו גורמת להצרות נוספת של תעלת השדרה. במקרים של היצרות תעלת השדרה עלינו למצוא פשרה: מצד אחד עלינו להפחית את סימני השיתוק על ידי פתיחת תעלת השדרה, ומצד שני אין לאפשר ליציבה העקומה (רכינה קדימה) להחמיר, אחרת יווצרו תופעות חמורות עוד יותר. נעלי kyBoot ממש מתאימות לפשרה הזאת: הליכה על משטח רך וגמיש מחזירה את גופך בעדינות ליציבה זקופה, צעד אחרי צעד. זה קורה באופן אוטומטי. הכי חשוב שתשימי לב לגופך. סימני השיתוק אמורים לפחות, אם הם מתגברים או מתעורר כאב עלייך לחלוץ את ה-kyBoot שלך. חשוב שתנעלי אותן שוב מהר ככול האפשר כדי שגופך יתרגל ליציבה החדשה. עלייך לנעול אותן בהתחלה שעה בכול פעם ובהדרגה להוסיף זמן במשך 3-4 חודשים עד שתוכלי לנעול את נעלי ה-kyBoot שלך כמה שעות ברצף או אפילו כל היום. בנעלי kyBoot לכפות רגלייך יש תנועה ב-360 מעלות. זה אומר שהן נעשות גמישות יותר ואת מתחילה להשתמש מחדש בשרירים שלהן. כשכפות רגלייך עובדות קשה יותר הדבר משחרר את הלחץ מהאגן ומהגב. kyBoot ו-kyBounder מתרגלים את השרירים העמוקים, אלה שאחראים לייצוב המפרקים שלך. במקרה שלך זה אומר שתוכלי לייצב את המפרקים שבגבך. זה ישפיע על עמוד השדרה שלך, יפחית ואולי אפילו יעלים את סימני השיתוק. תצטרכי להיות סבלנית 3-4 חודשים בזמן שהשרירים האלה מתפתחים. אנשים הסובלים מהצרות בתעלת השדרה מגיבים שונה במקצת. הכי חשוב להתחיל לנעול את נעלי kyBoot שלך באופן הדרגתי. שימי לב לתגובת הגוף שלך.
אפילו אם הרגל קצרה ב-2.5 ס"מ? תלוי אם ההבדל נובע מתפקוד לקוי (למשל אגן סקוליוטי)או האם העצמות שונות באורכן מלידה או בגלל תאונה. אם ההבדל בין אורכי הרגליים נובע מבעיה תפקודית, נעלי kyBoot ומזרון kyBounder יכולים לספק אימון שווה לשרירי הרגליים. זה מאזן את חוסר הסימטריה. אם לא, יש לנו פתרון "הזמנה אישית" ללקוחותינו, הפתרון כולל סוליה קשה בצד אחד וסוליה רכה בשני. יש להתאים ולהזמין.
לפני שנה עברתי ניתוח בברך. אחרי הניתוח היה לי זיהום שנטרל אותי מאוד. למרבה הצער, הברך כואבת לי כשאני הולכת ואני אמורה לתת לה לנוח ולא לצעוד במתלולים קשים. אני בת 73. הדיאגנוזה המדויקת: קריעה של המיניסקוס האמצעי. האם נעלי kyBoot יכולות לגרום לשיפור משמעותי או שעדיף להימנע? במקרה שלך אני ממליץ מאוד להשתמש בנעלי kyBoot או ב- kyBounder. תוכלי לתת לשרירים שלך תרגול עמוק ומייצב על המשטח הרך והגמיש. העמידה והליכה על משטח מרופד מעדנת את הלחץ, דבר שימנע גירוי נוסף של הברך. אופן העמידה וההליכה הנעים יעניק לך את הביטחון להפעיל עומס על רגלך הכואבת, דבר שיחזק את שרירי רגלך וישפר את מחזור הדם ובכך יפחית את הכאבים.
היציבה שלי גרועה ולעתים קרובות יש לי כאבי גב. ההליכה בנעלי MBT הייתה לי קשה מדי ולא אהבתי את המראה ולכן בחרתי במוצר שלכם. במשך 4 ימים העליתי את זמני ההליכה בנעלים משעה ל-4 שעות. בשני הלילות האחרונים הייתה לי חוויה לא נעימה. האגן והקרסול שלי כאבו נורא. כשקניתי את הנעלים הובטח לי שכף רגלי הנוטה פנימה לא תהווה בעיה כשאנעל את ה-kyBoot שלי. העניין לא ברור לי. אולי תוכלו לייעץ לי? הנעלים יקרות מכדי לשכב בארון. נעלי kyBoot זוקפים את גופך מלמטה למעלה. זה אומר שבנעלי kyBoot יש לכף רגלך טווח תנועה של 360 מעלות, דבר הבונה להן חוזק רב יותר. כפות רגליים חזקות מפיגות את הלחץ מהמפרקים העליונים כמו הברכיים, האגן והגב. כשאת משנה שיטה, למשל, מפסיעה שמוצאה מהאגן לפסיעה שמוצאה מכף הרגל, השינוי מצריך זמן. על גופך להתרגל ליציבה החדשה וזה לוקח לפחות 3-4 חודשים. הגידים שלך, הרצועות, הדיסקים בגב והשרירים זקוקים לזמן רב על מנת להסתגל. אדם שהתרגל יציבה גרועה במשך שנים או אפילו עשרות שנים, זקוק לזמן ארוך לפני שיוכל להרגיש נוחות מוחלטת בנעלי kyBoot שלו. השינוי לוקח זמן אבל הוא שווה. במקרה שלך נראה לי שהגדלת את זמני ההליכה במהירות גדולה מדי. תגובה כזאת עלולה להתרחש. היא מראה לך שאת מאתגרת את גופך, שהשינוי מתחולל. אני מציעה לך להפחית את זמני הנעילה של ה-kyBoot שלך. פשוט נעלי אותן כל עוד לא כואב לך. נעלי אותן לזמן קצוב במשך שבוע אחד. בשבוע שאחריו נסי לנעול אותן לאותו זמן קצוב פעמיים ביום. חכי לשבוע השלישי לפני שתוסיפי עוד שעה – קודם פעם ביום ואם אין לך כאבים, פעמיים ביום. אם יחזור הכאב בלילה, קצרי שוב את זמן הנעילה.
יש לי כפות רגליים צרות מאוד ולכן אינני יכולה לנעול נעלים "רגילות" מסוגים שונים. האם kyBoot לא תהיינה רחבות מדי בשבילי? מה אוכל לעשות כדי לתקן זאת? השתמשתי ברפידות אורטופדיות מזה שנתיים. האם ניתן להפסיק להשתמש ברפידות ברגע שעוברים לנעלי kyBoot, או שמוטב להמשיך להשתמש בהן בנעלי kyBoot למשך זמן מה? האם הן מתאימות לכך? יש לי גם ארתרוסיס בברך ועיוותים שונים במפרקים, כנראה כתוצאה מיציבה גרועה. בשנים האחרונות הדבר גרם לי לכאבים הולכים וגוברים. ברכי השמאלית מתכופפת פנימה יותר ויותר וכן גם כף רגלי השמאלית, דבר הגורם לברכי להתנגש זו בזו. זה גורם לכאבים באגן ובקרסוליים שלי, דורבן בעקב, וכן השטחה עד כדי פלטפוס של כף רגלי. האם kyBoot ו-kyBounder יכולים לתקן נזק בקנה מידה שכזה? אינני מצפה לנס ואני יודעת שאימוני כושר חשובים. גם kyBoot וגם kyBounder מתרגלים את השרירים העמוקים שלך, והם מתחילים בכפות הרגליים. כשאת עומדת על החומר הרך והגמיש כפות רגלייך יכולות לנוע בחופשיות. זה מחזק אותן ועוזר להן להגיב טוב יותר למשטח לא אחיד. כפות רגליים חזקות מסתובבות פנימה פחות וקשתות כפות רגלייך תתייצבנה. (אפקט חיובי על כף רגל מפושטת, פלטפוס ודורבן בעקב). כפות רגליים יציבות יותר מפחיתות את העומס על המפרקים העליונים (למשל, הברכיים) כי נוצר לחץ אקסיאלי יותר על המפרקים. זה יכול להפחית ואפילו להעלים כאבי מפרקים. תרגול זווית הרגל ב-kyBoot יכול לשפר מצב של ברכיים מתנגשות.
מקרה כזה של כאב כרוני נוצר לרוב מקיצור והידבקות של הגידים, זה אומר שהם כבר לא פועלים כראוי וכואבים כשמופעל עליהם לחץ. אני יכולה רק להמליץ לך לנעול את נעלי kyBoot כל הזמן, אם אפשר. תוכל לטפל בכאב כרוני בגיד אכילס במקור ולמנוע חידוש הגירוי שנגרם בגלל חלוקה גרועה של הלחץ על הגיד. הידבקות הגיד יכולה להתרחש רק בלילה. עליך לנעול את נעלי kyBoot שלך במיוחד בבוקר, מהצעד הראשון, כדי לשחרר בעדינות את ההידבקות שנוצרה בלילה. ההליכה בנעלי kyBoot מותחת את גיד אכילס שלך עם כל צעד שאתה עושה, מטפלת בקיצור ובהידבקות ומשפרת את זרימת הדם בגיד. זה עוזר לשטוף חומרים גורמי כאבים מהאזור. אם הכאבים שלך יתגברו בהתחלה זה סימן טוב. נסה להחזיק מעמד וחלוץ את kyBoot שלך רק אם הכאב בלתי נסבל. ככול שתנעל את נעליך לעיתים קרובות יותר יואץ קצב החלמתו של הגיד. בשבוע הראשון עד השלישי אני מציעה להגדיל את זמני הנעילה. החל מחצי שעה בכול פעם עד שתוכל בהדרגה לנעול את נעלי kyBoot במשך שעות או יום שלם. עם זאת, אם מצבך קשה, ייתכן שתצטרך להיאזר בסבלנות במשך שבועות או חודשים לפני שהכאב ייעלם כליל.
אני נועל את הנעליים שלכם 4 שבועות. בשבועיים הראשונים הכול היה בסדר גמור אבל לאחרונה יש לי תחושת שריפה בכפות רגליי. מה גורם לזה? בנעלי kyBoot שרירי כפות הרגליים חייבים לעבוד הרבה יותר קשה מאשר בנעלים רגילות. זה אומר שאם אינך רגיל לנעלי kyBoot אתה עלול לחוש מעין תחושת שריפה בכפות הרגליים. חשוב ללכת ב-kyBoot כי בעמידה התחושה חריפה יותר. אם התחושה נשארת ואינה נסבלת אני מציעה שתחלוץ את נעלי kyBoot שלך למשך חצי שעה עד שהתחושה ברגליך תשתפר.
במקרים נדירים, נעלי kyBoot עלולות להיות בלתי יציבות דיין או רכות מדי בשלב הראשוני לבעלי בעיות בקדמת כף הרגל משום שהן מאפשרות תנועתיות רבה מדי ותרגול בו זמנית. במקרים כאלה, כשנועלים את הנעלים זמן ארוך מדי וקדמת כף הרגל רגישה מאוד עלול להתעורר כאב ראשוני. על מנת לפצות על חוסר היציבות ורכות של kyBoot בשלב הראשוני הזה, כדאי להתחיל לנעול את הנעלים לזמנים ארוכים יותר בהדרגה או להשתמש ברפידות סטנדרטיות דקות וקשיחות יחסית. במשך הזמן ניתן יהיה להסיר את הרפידות לעיתים קרובות יותר ולזמנים ארוכים יותר. משמעות התהליך הזה הוא שתתרגל את קדמת רגלך הרגישה לאט אבל בביטחון עד שנעלי kyBoot שלך יהפכו לנעלי היומיום שלך ותוכל ליהנות מהאפקט הכולל.
נעלי kyBoot מתאימות מאוד לבעיות של קרסוליים בלתי יציבים. העמידה על משטח רך וגמיש מתרגלת את השרירים המייצבים העמוקים של הרגליים במשך שעות. כשכפות הרגליים נעשות יציבות יותר הכאב עם תחילת ההליכה אמור לפחות בהדרגה. סביר להניח שהכאב נובע ממאמץ היתר של כפות הרגליים בשל חוסר יציבותן. מדוע kyBoot כל כך יעילות? התרגול האינטנסיבי מעניק לכפות רגליך אימון שמחזק ומייצב אותן. שלא כמו תרגילים מיוחדים לייצוב כפות הרגליים, שמבצעים דקות ספורות כמה פעמים ביום, נעלי kyBoot מאפשרות לך לתרגל את רגליך במשך שעות, כפי שהן צריכות. הכי חשוב להגדיל את זמן האימון באופן הדרגתי. החל בחצי שעה בכול פעם כמה פעמים ביום. שים לב לגופך; אם נוצרת תגובה ראשונית, כמו תחושת שריפה או כאב, עשה הפסקה עד אשר הסימפטומים חולפים. אחרי 3-4 חודשים רוב בעלי kyBoot משתמשים בהן כמה שעות ביום ונועלים אותן כנעלי היומיום שלהם.
מאחר שכפות רגליי צרות מאוד הן החליקו מצד לצד בנעלי ה-kyBoot שלי. הרוקח שלי המליץ לי על רפידות ההקטנה החדשות שלכם. הרפידות מרפדות את הנעלים היטב וכבר אינני מחליקה מצד לצד, אבל כעת העקבים שלי מחליקים כלפי מעלה. מדוע זה קורה? רפידות ההקטנה מרימות את כפות רגלייך בתוך הנעל, דבר זה עלול לגרום לעקבייך להחליק מעלה, תלוי במבנה שלהם. אני ממליצה לך לשרוך את נעליך היטב מהחלק התחתון ועד לעליון. ייתכן גם שתזדקקי לנעלים במידה קטנה יותר.
נעלי kyBoot הן אידיאליות לסובלים מארטרוזיס, רגליים שטוחות בקשישים ומוורטיגו. חשוב להקפיד לנעול אותן בהתחלה רק 15 דקות עד חצי שעה בכול פעם. זה יאפשר לגוף להתרגל לתנוחה החדשה באופן הדרגתי. השרירים יבנו כוח בהדרגה מבלי להעמיס עליהם. כל אדם מגיב אחרת; שימי לב לתגובות גופך. אם הכאב מחמיר, חלצי את הנעלים. אם את מרגישה טוב, תוכלי להגדיל בהדרגה את זמני ההליכה וסביר להניח שבמהרה תנעלי את נעלי kyBoot שלך כל היום. תני לעצמך 3-4 חודשים להסתגל. השפעות נעלי kyBoot: ארטרוזיס: ההליכה בנעלי kyBoot מחזקת את השרירים העמוקים שבכפות הרגליים. זה משפר את זווית הרגליים, מסיר את הלחץ מהברכיים ומחזק אותן. ההליכה על המשטח הרך מפיגה את הכאבים שגורם הארטרוזיס ומפחיתה את הצליעה. רגליים שטוחות אצל קשישים: הדבר נובע ממחסור בתרגול לשרירי כף הרגל. קשישים הולכים הרבה פחות, הסיבות נובעות בחלקן מבעיות כמו ארטרוזיס, ורטיגו ועוד. המשמעות היא שקשת כף הרגל צונחת, דבר העלול לגרום כאבים בכפות הרגליים או במפרקים גבוהים יותר כמו הברכיים. נעלי kyBoot מתרגלות את השרירים הקטנים העמוקים שברגל האחראיים לשמירת כף הרגל במצב הנכון.
אני סובל מגלגול-יתר ופלטפוס, הייתי רוצה לדעת האם הנעלים שלכם מתאימות לי. האורטופד שלי מתנגד לנעלים מיוחדות מאחר שהרגליים שלי כבר אינן יציבות. הוא אמר שעליי להשתמש במדרסים, כפי שעשיתי מילדותי. סנדלר אורטופדי המליץ לי לנעול את נעלי "ג'ויה". ההליכה בהן נוחה אבל ברכי מתכנסות פנימה. כך גם כשאני משתמש במדרסים. האם הנעלים החדשות שלכם מתאימות למצבי? והאם עליי לנעול אותן עם או בלי מדרסים? מה עליי לעשות כדי למנוע את התנגשות ברכיי? מה ההבדל בין MBT לבין "ג'ויה" והנעלים החדשות שלכם, שאחרי הכול כולן פיתוח של מר מולר או בנו? אלו נעלים מתאימות לי ומדוע? לאנשים הסובלים מגלגול-יתר או פלטפוס או כף רגל מפושטת אנו ממליצים על מזרון kyBounder ועל נעלי kyBoot . העמידה על בסיס רך וגמיש מתרגלת את השרירים העמוקים בכפות הרגליים ומשפרת את גמישות כף הרגל. בעיות בכפות הרגליים נובעות לרוב מהשרירים חלשים מאוד, דבר שמונע את יציבות כף הרגל. במשך הזמן הדבר יכול לגרום לכאבים ואפילו ליציבה עקומה. אני ממליצה לך לנעול את נעלי kyBoot ללא מדרסים כדי לאפשר תרגול היציבה לרגליך. עם זאת, לרוב צריך 3-4 חודשים של תרגול קבוע עד ששרירי כפות הרגליים יתחזקו דיים. תוכל לנעול את נעליך הרגילות עם המדרסים כדי לתת לרגלך מנוחה מדי פעם. בשבועות הראשונים, נעילה קבועה של kyBoot אחרי שנים של שימוש במדרסים עלולה להעיק מדי על רגליך. המדרסים מעניקים תמיכה פסיבית לרגליך אבל אינם משפרים את מצב הרגליים לטווח ארוך בכלל. אם תוכל, אל תשתמש במדרסים כל הזמן. שים לב לגופך, הוא יאותת לך מה טוב בעבורך ומתי אתה זקוק להפסקה. "ג'ויה" היא שילוב בין MBT ל-kyBoot. נעלי MBT הם נעלים מעוגלות שאוחזות בכפות הרגליים ללא חופש. בנעלי kyBoot כפות הרגליים אחוזות ברכות ויכולות לנוע בשלושה מימדים. כפות הרגליים הן שמבצעות את תנועת הגלגול. ב-MBT הסוליה המעוגלת עושה זאת. kyBoot מעניק את התרגול המקיף ביותר ליציבות לכיוון צידי כף הרגל; נעלי "ג'ויה" מעט פחות. בנעלי kyBoot אני ממליצה על הפעלת לחץ שווה על הסוליה. רגליך עומדות בזווית בריאה וברכיך מתנגשות הרבה פחות. לרוב זה קשור לרגליים חלשות לכן התרגול בנעלי kyBoot אמור גם לייצב את ברכיך.